Ndërlidhjet

BERLIN


I përcjellë me masa të rrepta sigurie, presidenti kinez Jiang Zemin sot e vazhdon vizitën në Gjermani.
Në takimin e presidentit kinez dhe kancelarit gjerman Gerhard Shroder është rënë dakord për zhvillimin më të ngushtë të marrëdhënieve politike, ekonomike dhe kulturore midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG