Ndërlidhjet

MADRID


Zyrtarët e lartë nga Shtetet e Bashkuara, Kombet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i bën thirrje Izraelit që ti tërheqë “menjëherë” forcat nga qytetet palestineze në Bregun perëndimor,kurse Yasser Arafatit të bëjë përpjekje të “menjëherëshme” për t,i dhënë fund sulmeve kundër civilëve të pafajshëm izraelitë.
Thirrja bëhet në deklaratën e përbashkët pas takimit në Madrid midis sekretarit amerikan të shtetit, Colin Powell, sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, përfaqësuesit të Bashkimit Evropian, Javier Solana, ministrit të Jashtëm spanjoll, Josep Pique dhe Ministrit të Jashtëm rus, Igor Ivanov.
XS
SM
MD
LG