Ndërlidhjet

JERUSALEM


Nga një shpërthim në autobusin që qarkullonte nga Jerusalemi në Haifa janë vrarë së paku 8 njerëz dhe plagosur 12 të tjerë,kurse policia izarelite beson së shpërthimi ka qenë akt i një bombarduesi vetëvrasës palestinezë.
Raportohet gjithashtu se guerrilët e Hezbollahut në Liban kanë shkrepur një valë projektilësh në veri të Izraelit që kanë lënë së paku një të plagosur në një post ushtarak izraelit përgjatë kufirit, kurse aviacioni dhe artileria izraelite është përgjigjur me sulme kundër pozicioneve të dyshuara të guerrilëve në Liban.
XS
SM
MD
LG