Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka riafirmuar mbështetjen e tij për zgjerimin e mëtejshëm të NATO-s, duke thënë njëherit se dëshiron që Aleanca të zhvillojë raporte të reja dhe më konstruktive me Rusinë.
George Bush i ka bërë këto komente pas bisedimeve me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s ,George Robertson, në Shtëpin e Bardhë.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka theksuar se NATO duhet të pranojë anëtarë të rinjë ashtu që liria të mund të sigurohej “nga Balltiku deri në Detin e Zi”
XS
SM
MD
LG