Ndërlidhjet

STRASBUR


Parlamenti Evropian mbajti debatin e parë që kishte patur donjëherë për situatën në Çeçni. Shumica e deputetëve që folën kritikuan ashpër sjelljet e Moskës atje dhe kërkuan t,i jepet fund menjëherë asajë që e përshkruan me variacione si “pastrim etnik”, “gjenocid” dhe “masakër” të civilëve çeçenë nga ushtria ruse.
XS
SM
MD
LG