Ndërlidhjet

MADRID


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell mori miratimin e gjërë për misionin e tij në Lindje të Afërt që të ndihmojë për dhënien fund të gjakderdhjes midis izraelitëve dhe palestinezëve.
Zyrtarët e lartë nga Kombet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Rusia në një deklaratë të përbashkët të publikuar pas takimit në Madrid me Powell thanë se i shfaqin mbështetje të fuqishme misionit të tij dhe i bën thirrje Izraelit dhe Autoritetit palestinez që të bashkëpunojnë plotësisht.
XS
SM
MD
LG