Ndërlidhjet

VIENË


Shefi i Organizatës së Vendeve Eksportuese të Naftës, Ali Rodrigez tha se është informuar zyrtarisht nga Irani dhe Libia se dy vendet nuk do ti bashkohen embargos së naftës për të protestuar ofenzivën ushtarake izraelite, me gjithë thirrjet nga Iraku.
Por, Rodrigez ka thënë se furnizimi i botës me naftë mund të preket nga konflikti në Lindje të Afërt, nëse konflikti zgjerohet.
XS
SM
MD
LG