Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte njoftoi se prokurorët kanë afat njëvjeçar ,duke filluar prej sotë, që të përfundojnë paraqitjen e akuzës së tyre kundër ish- presidentit Jugosllav, Sllobodan Millosheviq.
Millosheviq gjykohet për krime lufte në Kosovë dhe në Kroaci dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG