Ndërlidhjet

ALMA ATA


Sekretari i këshillit rus të Sigurisë, Vladimir Rushaillo, u ka bërë thirrje kolegëve të tij nga vendet fqinje që të luftojnë bashkërisht terrorizmin.
Në takimin në Alma Ata të zyrtarëve të sigurisë nga Komonvelti i Shteteve të Pavarura, Rushaillo tha se ardhmëria ekonomike varet nga suksesi i betejës kundër terrorit, dhe se Azia Qendrore luan rol kyç në këte luftë.
XS
SM
MD
LG