Ndërlidhjet

SOFJE


Dy gjeneralë bullgarë, ish zyrtarë të lartë, Atanas Semerdiev dhe Nanka Serkedieva janë dënuar nga gjykata e Sofjes për zhdukjen e nja 144 mijë dosjeve policore në 1990-tën.
Vendimi për zhdukjen e dosjeve ishte marrë në janar të atij viti, dy muaj pas dëbimit të diktatorit komunist, Todor Zhivkov.
XS
SM
MD
LG