Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Austrisë, Thomas Klestil, gjatë vizitës në Maqedoni tha se mbështet synimet e vendit të Ballkanit për lidhje më të ngushta me Evropën.
Ai tha se Austria do të ndihmojë Maqedoninë sa është e mundur në përpjekjet për të hyrë në Bashkimin Evropian.
Ndërkaq, ministri i Jashtëm gjerman , Joschka Fischer, pas takimit me ministrin e jashtëm, Sllobodan Çashule në Berlin, kërkoi nga Maqedonia ta bëjë të sigurtë se zgjedhjet e ardhëshme parlamentare do të jenë “të lira dhe të ndershme”.
XS
SM
MD
LG