Ndërlidhjet

AMAN


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell arriti në Aman, ku filloi bisedimet me mbretin Abdullah dhe në orët e mbrëmjes shkon në Izrael, në kuadrin e misionit diplomatik në Lindje të Afërt.
Në bisedimet që kishte paradite në Madrid, Powell këshilloi Izraelin se ofenziva e tij ushtarake nuk do të eliminojë kërcënimin nga terrori, dhe bëri thirrje për negociata dhe përfundimin e dhunës.
XS
SM
MD
LG