Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi tha në Bruksel se “kriza humanitare” në rajonet palestineze duhet të marrë fund “menjëherë” sepse mund të krijohet “situatë tejet e patolerusheme për popullin palestinez”.
Prodi tha se Bashkimi Evropian nuk e vë në pyetje të drejtën e shtetit të Izraelit për mbijetesë dhe për siguri, por tha se duhet respektuar e drejta e popullit palestinez i cili, siç u shpreh “tani kërcënohet me shuarje”.
XS
SM
MD
LG