Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata ruse, Memorial, kërkoi nga sesioni i Komisionit të Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut në Gjenevë që ta dënojë ate që grupi e quan “shkelje masive dhe brutale në Çeçeni”.
Kjo organizatë kritikoi qeverinë ruse për përdorimin e “propagandës zyrtare” ,siç e quan, që të ndërlidhë konfliktin në republikën kryengritëse të Çeçenisë me fushatën globale kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG