Ndërlidhjet

GJENEVË


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan sot u bëri thirrje Izraelit dhe liderëve palestinezë të respektojnë të drejtat e njeriut dhe të drejtën humanitare.
Në sesionin vjetor të Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Annan tha se situata në Lindjen e Mesme paraqet “fyerje për ndërgjegjen e njerëzimit”.
XS
SM
MD
LG