Ndërlidhjet

KATMANDU


Së paku 50 persona, kryesisht policë, janë vrarë në sulmin më të fundit të kryengritësve në Nepal.
Kryengritësit maoistë luftojnë për rrëzimin e monarkisë dhe vendosjen e pushtetit një partiak komunist në këtë vend të Himalajeve.
XS
SM
MD
LG