Ndërlidhjet

JERUSALEM


Së paku 6 persona janë vrarë dhe mbi 60 janë plagosur nga shpërthimi i sotëm kur një vajzë e re e shpartalloi veten në një treg të Jerusalemit.
Përgjegjësinë e mori grupi militant palestinez Al Aqsa.
Zëdhënësi i qeverisë izraelite tha se sulmi paraqet “mesazh të vdekjes dhe terrorit” që palestinezët i dërguan sekretarit të shtetit Colin Powell.
XS
SM
MD
LG