Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush e ka dënuar ashpër aktin e sotëm vetëvrasës në Jerusalem dhe ka kërkuar nga lideri palestinez Yasser Arafat ta dënoncojë sulmin, tha zëdhënësi i presidentit Ari Fleischer.
Ndërkaq zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher, ka njoftuar se sekretari Colin Powell është duke e rishqyrtuar vendimin për takimin e nesërm me liderin palestinez Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG