Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli nuk e ka caktuar afatin për tërheqjen e trupave nga territoret e okupuara palestineze, tha sekretari i shtetit Colin Powell pas takimit me kryeministrin izraelit.
Ariel Sharon tha se shpreson që ofenziva ushtarake të përfundojë “së shpejti”.
Ndërkohë, zëdhënësi i ushtrisë izraelite tha se “qindra” palestinezë janë vrarë dhe plagosur gjatë rrethimit të kampit afër qytetit Xhenin.
XS
SM
MD
LG