Ndërlidhjet

MITROVICË


Mijëra serbë sërish kanë protestuar sot në Mitrovicë duke kërkuar lirimin nga burgu të liderit lokal Sllavoljub Joviq, njëri nga të ashtuquajturit “rojet e urave”.
Pjesëmarrësit në protestë përsëri i kanë bërë thirrje Jugosllavisë dhe Serbisë që t’u ndihmojë në zgjidhjen e problemeve të serbëve në Kosovë.
Udhëheqësit serbë dje vendosën t’i ndërpresin të gjitha format e bashkëpunimit me UNMIK-un.
XS
SM
MD
LG