Ndërlidhjet

BEOGRAD


Përpjekjet për vetëvrasje nuk do të ndikojnë në vendimin e qeverisë për t’i dorëzuar të dyshuarit dhe zbatimin e ligjit, tha ministri i Jashtëm jugosllav Goran Svilanoviq.
Këto komente ai i bëri pasi ish ministri i Brendshëm të Serbisë Vlajko Stoiljkoviq u përpoq të vrasë veten.
Stoiljkoviq, që është në gjendje kritike, akuzohet nga gjykata e Hagës për mizoritë e forcave serbe në Kosovë.
Ndërkohë, policia spanjole ka njoftuar se Miodrag Kovaç ministër jugosllav për punë dhe çështje sociale ka bërë vetëvrasje në një hotel në Madrid.
XS
SM
MD
LG