Ndërlidhjet

KABUL


Mbi 30 persona e humbën jetën, dhe mbi 100 janë lënduar nga tërmeti që e goditi Afganistanin verior.
Dëmet më të mëdha u shkaktuan afër qytetit Nahrin, i cili në mars u godit nga një tërmet me pasoja katastrofale.
Fuqia e dridhjeve të sotme ishte 5.8 shkallë të Richter-it.
XS
SM
MD
LG