Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tanke dhe trupa izraelite kanë hyrë sot në qytetet palestineze Arabe dhe Hashmije, në veri të Xheninit.
Radioja izraelite njoftoi se është arrestuar një pjesëtar të grupit Al Aqsa, që akuzohet për organizimin e sulmit të djeshëm vetëvrasës në Jerusalem.
XS
SM
MD
LG