Ndërlidhjet

KABUL


Nëntë persona janë vrarë dhe 12 janë plagosur në luftimet midis dy fraksioneve afgane në provincën Vardak.
Ndërkohë paqëruajtësit ndërkombëtarë thanë se një patrullë e tyre është sulmuar në afërsi të Kabulit.
Zëdhënësi, koloneli Neal Peckham tha se nuk ka patur viktima në shkëmbim zjarrin midis 30 sulmuesve dhe patrullës britanike.
XS
SM
MD
LG