Ndërlidhjet

BISHKEK


Ushtarë nga Rusia, Kazakistani, Kirgistani dhe Taxhikistani sot e filluan fazën e parë të stërvitjeve të përbashkëta në Kirgistan.
Komandanti i operacionit, gjenerali Sergei Chernomordin tha se stërvitjet paraqesin përgatitje nga kërcënimet e terrorizmit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG