Ndërlidhjet

KATMANDU


Tre fëmijë e humbën jetën dhe katër të tjerë u plagosën nga shpërthimi i fuqishëm në një shkollë në Nepalin veri-perëndimor.
Përgjegjësia iu mvishet guerilasve maoistë, që kërkojnë zëvendësimin e monarkisë me regjimin komunist.
XS
SM
MD
LG