Ndërlidhjet

KABUL


Forca Ndërkomëtare e Sigurisë në Afganistan njofton se nja 30 persona të armatosur kishin sulmuar mbrëmë patrullën e paqëruajtësve britanikë në Kabull, por gjatë shkëmbim zjarrit askush nuk është plagosur.
Zëdhnësi i forcës tha se shtatë sulmues u kapën dhe iu dorëzuan ministrisë së brendëshme afgane.
Në një zhvillim të veçantë, njoftohet se gjatë konfrontimit të ashpër me armë midis fraksioneve rivale afgane në veri të Kabulit janë vrarë 9 persona kurse 12 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG