Ndërlidhjet

BISHEK


Trupa nga Rusia, Kazakstani, Kirgistani dhe Taxhikistani filluan fazën e parë të stërvitjeve të përbashkëta ushtarake në Kirgistan, të cilat kanë qëllim përgatitjen për kërcënime të mundëshme nga terroristë ndërkombëtarë, tha komandanti Sergei Chernomordin.
Etapa e dytë e këtyre stërvitjeve ushtarake do të fillojë javën e ardhëshme në Taxhikistan.
XS
SM
MD
LG