Ndërlidhjet

XHENIN


Armata izraelite thotë se gjatë ofenzivës në kampin e refugjatëve palestinezë në Xhenin u vranë mbi 250 palestinezë, kurse palestinezët thonë se janë vrarë disa qindra dhe akuzojnë për “masakër” armatën izraelite dhe kërkojnë të bëhen hetime.
Ndërkaq tanket izraelite hyrën edhe në tre qyteza palestineze, kurse kryeministri Ariel Sharon ka deklaruar se atje nuk do të ketë paqë derisa Arafat të jetë lider i popullit palestrinez.
XS
SM
MD
LG