Ndërlidhjet

BUDAPEST


Kryeministri i së djshtës në pushtet në Hungari,Viktor Orban, para rundit vendimtar të zgjedhjeve paralamentare të së dielës, mblodhi rrerth 1 milion njerëz në mitingun në Budapest pasi në rundin e parë më mirë kaluan Socialistët në opzitë.
Orban tha se ai përfaqësonë “botën e re”të Hungarisë, kurse Socialistët i quajti “forcë e së kaluarës”dhe parashikoi fitoren e tij dhe “fitoren e Hungarisë”.
XS
SM
MD
LG