Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe India janë dakorduar që të përforcojnë bashkëpunimin ushtarak, kurse ministri i mbrojtjes pran qeverisë në Nju Delhi, George Fernandez e ka vlerësuar shum “të frytëshme” vizitën treditëshe në Moskë.
India ka qenë një nga aleatët kryesorë strategjikë të Moskës gjatë epokës Sovjetike dhe ka mbetur njëri nga myshterinjtë më të mirë të armëve të saja.
XS
SM
MD
LG