Ndërlidhjet

PEKIN


Kina ka kërkuar përfundimin e shpejtë të dhunës në Lindjen e Mesme, pas vrasjes së një shtetasi kinez në sulmin vetëvrasës të premten në Jerusalem.
Ministria e Jashtme kineze tha se Pekini e dënon dhunën që i godet civilët e pafajshëm, dhe kërkoi nga Izraeli dhe palestinezët që sa më shpejt t’i japin fund dhunës.
XS
SM
MD
LG