Ndërlidhjet

BAGRAM


Forcat e koalicionit kanë vrarë disa ekstremistë të dyshuar të Al Kaidës në operacione të ndara në Afganistan.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane Brian Hilferty tha se në operacionet janë arrestuar dhjetra talibanë dhe pjesëtarë të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG