Ndërlidhjet

BARCELONË


Policia spanjolle arrestoi mbrëmë algjerianin Ahmed Brahim në shtëpin e tij në Sant Joan Despi, të dyshuar për organizimin e mbledhjes së fondeve në Spanjë për rrjetin terrorist al Kaida të bin Ladenit.
Autoritetet e Spanjës konfirmuan se aksioni ishte i koordinuar me policinë në disa vende tjera sikurse Shtetet e Bashkuara dhe Franca.
XS
SM
MD
LG