Ndërlidhjet

SRINAGAR


Trupat e Indisë kanë vrarë gjashtë kryengritës në dy konfrontime në Kashmirin e trazuar, i cili mbetet në epiqendër të tensionimeve ushtarake midis Indisë dhe Pakistanit.
Ndërkohë, koalicioni në pushtet në Indi ballafaqohet me humbjen e shumicës në parlament pasi partneri më i vogël, Partia Telugu Desam, u kërcënua të lëshojë qeverinë për shkak të trazirave të dhunëshme midis hindusëve dhe myslimanëve gjatë të cilave janë vrarë 800 njerës.
XS
SM
MD
LG