Ndërlidhjet

RAMALLAH


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell deklaroi se bisedimet e tij në Ramallah me liderin palestinez,Yasser Arafat ishin të “dobishme dhe konstruktive”, por nuk dha shenja që të jetë arritur ndonjë progres në drejtim të marrëveshjes për armëpushim.
Ndihmësit e liderit palestinez thanë se Arafat i premtoi Powellit se ai do të frenojë dhunën kundër izrelitëve, por vetëm pasi ushtria izraelite t,i japë fund inkurzionit të sajë në qytetet dhe fshatrat e Bregut perëndimorë.
XS
SM
MD
LG