Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri iarakian për naftën, Amer Rashid tha se Bagdadi akoma shpreson se edhe vendet e tjera do ti bashkohen embargos së tij të naftës për të protestuar ofenzivën vijuese izraelite në Bregun perëndimorë.
Iraku vendosi në 8 prill që të ndërpresë eksportin e naftës së papërpunuar si hakmarrje për inkurzionin izraelit në territoret palestineze.
Thirrja e Irakut për embargo nafte është pritur vakët nga prodhuesit tjerë të naftës ,duke përfshirë Iranin dhe Libinë.
XS
SM
MD
LG