Ndërlidhjet

KABUL


Zëdhënësi i armatës së Shteteve të Bashkuara ,majori Bryan Hilferti tha se forcat e koalicionit në Afganistan kanë vrarë disa luftëtarë të dyshuar të al Kaidës dhe kanë arrestuar të tjerë në operacione të ndryshme.
Nuk u raportua për viktima në mesin e trupave të koalicionit, e zëdhënësi tha se u konfiskua edhe një sasi armësh të fshehura nga al Kaida.
XS
SM
MD
LG