Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kompania izraelite e autobuzëve DAN, tha se pezulloi blerjen e 100 autobusave për pasagjerë nga Gjermania, si kundërpërgjigje ndaj vendimit të kësaj të fundit për pezullimin e furnizimit të Izraelit me pajisje ushtarake.
Kjo kompani, që i shërben një popullate 1.8 milionëshe në Telaviv dhe në qytetet përreth, përdor kryesisht autobusë të markës “Mercedes”.
XS
SM
MD
LG