Ndërlidhjet

LONDËR


Një grua skoceze 90 vjeçare ka përfunduar maratonën e 22 të Londrës, duke qënë kështu një nga njerëzit më të moshuar që kanë përfunduar garën e gjatë 42,2 kilometra.
Xheni Ud Allen e vendosur që të përfundonte garën, kaloi dje vijën e finishit pa asnjë ndihmë, pas 11 orësh dhe 34 minutash ecjeje.
XS
SM
MD
LG