Ndërlidhjet

SEUL


Qeveria e Koresë Jugore njofton se të paktën 115 njerëz vdiqën kur një aerolan i Kinës me 167 udhëtarë dhe anëtarë të ekipazhit u rrëzua afër aeroportit të qyteteit Jug-korean, Pusanit.
Në spitale janë shtrirë 33 usdhëtarë të plagosur që mbijetuan fatëkeqësinë, kurse 13 të tjerë konsiderohen të zhdukur. 136 udhëtarë ishin jug- koreanë, që udhëtonin nga Pekini në Pusan.
XS
SM
MD
LG