Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nga një shpërthim aksidental afër Kandaharit janë vrarë katër ushtaraë amerikanë në Afganistan, njoftoi zëdhënësi i Pentagonit, koloneli Dave Lapen.
Zëdhënësi tha se vdekja e tyre nuk ka qenë nga zjarr armiku, por ka ndodhur kur 10 ushtarë merreshin me një raketë të vjetër sovjetike dhe granata artilerie.
XS
SM
MD
LG