Ndërlidhjet

MOSKË


Kontingjenti i trupave ruse pran KFOR-it në Kosovë do reduktohet deri në një korrik të këtij viti nga 1200 në 600 trupa, ka urdhëruar ministria ruse e Mbrojtjes.
Zëdhënësi i shtatmadhorisë ka thënë se 600 oficerë dhe ushtarë do të mbesin pas 1 korrikut që të vazhdojnë misionin paqëruajtës në rajonet lindore dhe jugore të Kosovës.
XS
SM
MD
LG