Ndërlidhjet

MIROVICË


Për të gjashtën ditë me radhë disa mijra serbë protestuan në Mitrovicë dhe kërkuan lirimin e Sllavoljub Joviqit dhe Stevan Zhigiqit.
Njëri nga folësit në protestë,Vasilije Galjak, tha se ata do të kërkojnë “me mjete demokratike” lidrimin e serbëve të arrestuar si dhe “krijimin e komunës” në veri të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG