Ndërlidhjet

NOVI SAD/BEOGRAD


Qendra e Novi Sadit dhe qendra e Beogradit ishte gdhirë përplot plakate me portretin e Radovan Karaxhiqit, të akuzuar për gjenocid në Bosnjë, me mbishkrimin “Çdo serb është Radovan”, njoftojnë mediat e Beogradit.
Raportohet se plakatet i ka nënshkruar organizata ultra e djathtë e quajtur Lëvizja Atdhetare, “Ftyra”.
XS
SM
MD
LG