Ndërlidhjet

DAMASK/BEJRUT


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell arriti në kryeqytetin e Sirisë për bisedime me presidentin Bashar al-Asad lidhur me situatën e tensionuar përgjatë kufirit verior të Izraelit, ku veprojnë militantët e Hezbollhut.
Powell arriti në Damask nga Bejruti, ku kërkoi nga liderët rajonalë që të ndërpresin ato që ai tha se janë “aksione agresive” përgjatë kufirit verior izraelitë dhe tërhoqi vërejtjen se dhuna mund të përhapet anembanë rajonit.
Powell sonte kthehet në Izrael që të vazhdojë bisedimet me izraelitët dhe palestinezët.
XS
SM
MD
LG