Ndërlidhjet

GJENEVË


Komisioni i Kombeve të Bashkuara për të Drjetat e Njeriut miratoi Rezolutën me të cilën dënon Izraelin për ate që e quan “vrasje në masë” të palestinezëve dhe kërkonë që Izraeli ti japë fund ofenzivë së tij ushtarake.
Rezoluita e sponzoruar nga shtetet arbe dhe myslimane, akuzon Izraelin për shkelje të ligjeve humanitare dhe afirmon të drejtën e popullit palestinez për rezistencë.
XS
SM
MD
LG