Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti iranian ,Mohammad Khatami u ka bërë thirrje vendeve islame që të shpallin përnjëherë embargon njëmujore të naftës kundër aleatëve kryesorë të Izraelit dhe në mbështetje të palestinezëve.
Një propozim të ngjashëm kishte bërë më heret lideri suprem iranian, Ajatollah Ali Khamenei, por deri tash vetëm Iraku mbështeti sugjerimin.
XS
SM
MD
LG