Ndërlidhjet

DAMASK/BEJRUT


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell qëndroi gjatë ditës në në kryeqytetin e Libanit dhe të Sirisë për bisedime lidhur me situatën e tensionuar përgjatë kufirit verior të Izraelit, ku veprojnë militantët e Hezbollhut.
Powell kërkoi nga liderët rajonalë që të ndërpresin ato që ai tha se janë “aksione agresive” përgjatë kufirit verior izraelitë dhe tërhoqi vërejtjen se dhuna mund të përhapet anembanë rajonit.
XS
SM
MD
LG