Ndërlidhjet

RAMALLAH


Forcat izraelite zunë Marwan Barghouti në Ramallah, ndihmësin e ngushtë të liderit palestinez,Yasser Arafat dhe lider i dyshuar i Brigadave Al Aksa që Izraeli i mban përgjegjëse për një varg sulmesh.
Një zyrtar i Autoritetit palestinez, Jibril Rajoubi tërhoqi vërejtjen se “vrasaja apo lëndimi” i Barghouthi do t,i sjellë katastrofa Izraelit.
XS
SM
MD
LG